Myślisz, że wiek 50+ to koniec kariery zawodowej? Wręcz przeciwnie – może on być jej początkiem! 🙂

Zachęcamy do udziału w projekcie, którym chcemy udowodnić, że osoby dojrzałe posiadają w sobie wielki potencjał, są aktywne i chętne do rozwoju oraz mogą mieć jeszcze wiele do zaoferowania na rynku pracy.

 

Jeśli:

  • masz 50 lat i więcej
  • mieszkasz na terenie woj. lubuskiego
  • nie pracujesz, jesteś osobą bierną zawodowo
  • nie jesteś zarejestrowany/a w urzędzie pracy
  • masz najwyżej średnie wykształcenie

to właśnie Ciebie chcemy zaprosić do naszego projektu!

 

Oto co możemy Ci zaoferować:

  1. Indywidualne Plany Działania – 4 h zegarowe

Na początek czekają Cię indywidualne spotkania z doradcą zawodowym (śr. 2 spotkania po 2 godziny), podczas których zostaną określone Twoje potrzeby, predyspozycje i możliwości. Na ich podstawie doradca opracuje dla Ciebie tzw. IPD, czyli Indywidualny Plan Działania. Pozwoli on tak poprowadzić ścieżkę rozwoju, aby realnie podnieść kompetencje i umiejętności, jakie posiadasz.

  1. Poradnictwo zawodowe – 8 h zegarowych

Na dalszych etapach doradztwa zawodowego (śr. 4 spotkania po 2 godziny) dowiesz się jak zaplanować rozwój swojej kariery zawodowej oraz przygotować do lepszego radzenia sobie w poszukiwaniu i podejmowaniu pracy. Ponadto, na zajęciach z doradcą będziesz mógł/mogła ćwiczyć swoją asertywność, autoprezentację czy automotywację – umiejętności, które przydają się nie tylko w życiu zawodowym, ale również w sytuacjach z życia codziennego. Każde zajęcia będą indywidualnie dopasowane do Ciebie i Twoich potrzeb.

  1. Pośrednictwo pracy – 6 h zegarowych

W ramach spotkań z pośrednikiem (śr. 3 spotkania po 2 godziny) dowiesz się gdzie i jak poszukiwać nowych ofert zatrudnienia, poznasz tajniki konstruowania poprawnego CV i listu motywacyjnego oraz metody wykorzystywane przez rekruterów podczas rozmów kwalifikacyjnych.  Bezpośredni i indywidualny kontakt z pośrednikiem sprawi, że będzie on mógł Cię choć trochę poznać i dzięki temu przedstawić Ci oferty pracy (min. 2 na spotkanie), które rzeczywiście pasują do Twoich możliwości i predyspozycji. Poza tym weźmiesz udział w m.in. 1 rozmowie kwalifikacyjnej, aby w praktyce przećwiczyć to, czego wcześniej się nauczyłeś/aś.

  1. Szkolenie zawodowe – 72 h lekcyjne (zajęcia teoretyczne i praktyczne)

Jak mówi przysłowie: „Na naukę nigdy nie jest za późno”. Wysokiej jakości szkolenia (śr. 9 spotkań po 8 godzin) pozwolą Ci podwyższyć lub nabyć nowe umiejętności i kwalifikacje. Od dziecka lubiłaś otaczać się kwiatami i tworzyć bukiety z tulipanów i żonkili przyniesionych z działki? Koleżanki mówiły, że powinnaś zająć się tym zawodowo? Może właśnie teraz jest najlepszy moment J Szkolenie na florystkę na pewno Ci to ułatwi. Chciałbyś znaleźć więcej tematów do rozmów z wnukiem, który jest wielkim fanem komputerów? Po szkoleniu na grafika komputerowego z całą pewnością nie jeden wieczór przegadacie J I być może to właśnie dziadek zadziwi nowinką techniczną wnuczka a nie na odwrót? Szkolenia to nie tylko sposób na podwyższenie swoich kompetencji i stanie się bardziej konkurencyjnym/ą na rynku pracy. Wspólne gotowanie na szkoleniu z kucharza małej gastronomii, wymienianie się doświadczeniami i pomysłami na szkoleniu z opiekunki dziecięcej czy montowanie paneli na kursie z instalacji fotowoltaicznych to także okazja do spotkania z innymi ludźmi i ciekawych rozmów.

  1. 3-miesięczny staż dla 22 Uczestników/czek

Dla najbardziej zaangażowanych i zmotywowanych okazja by teorię przerobić na praktykę, czyli odbyć 3-miesięczny płatny staż zgodny z ukończonym szkoleniem zawodowym.

 

Poza tym wszystkim Uczestnikom/czkom projektu zapewniamy: profesjonalną kadrę trenerską, pomoce i materiały dydaktyczne, catering podczas szkoleń (przerwa kawowa i smaczny obiad), zajęcia blisko miejsca zamieszkania i stypendium szkoleniowe!